İMAR BARIŞI

İMAR BARIŞI

İMAR BARIŞI

İmar barışıyla ruhsatı bulunmayan ya da mevzuata aykırı olarak inşa edilen yapılar kayıt altına alınıyor. 31 Aralık 2017 tarihinden önce inşaatı tamamlanan konut ya da iş yerleri, 31 Aralık 2018 tarihine kadar istenen yasal belgelerle  'Yapı Kayıt Belgesi' almaya hak kazanıyor. Başvurular  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne  yapılıyor. Ölçüt olarak yapıdaki daire sayısı, yüzölçümü, metrekare  gibi detaylar yer alıyor. İmar barışı başvuruları  31 Aralık 2018 tarihinde sona erecek. Başvurular  şahsen ilgili kuruma gidilerek yapılabileceği gibi e- devlet uygulaması üzerinden yapı sahipleri yada maliklerdinden biri de yapabiliyor. 31 Aralık 2018 tarihine kadar başvurular mutlaka yapılmalı. Bina, iş yeri vb. yapılar 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış olmalı. İmar barışı fırsatını kaçırmayın. Başvurunuzu mutlaka yapın ya da bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Vatandaşların imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıları kayıt altına alması için başlatılan imar barışı uygulamasına başvurular devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un açıklamasına göre imar barışına bu zamana kadar 3 milyon 780 bin vatandaş müracat etti.

8 Haziran'da başvuruların başladığı imar barışı 31 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek. Başvuruda bulunan kişiler 31 Aralık 2018 tarihine kadar kayıt bedellerini ödeyebilecek. Kayıt bedeli her bina için daire sayısı, yüzölçümü, metrekare  ölçütlerine göre farklılık gösteriyor. 


BİZE ULAŞIN!

Güvenlik Kodu: 92523

ADRES BİLGİLERİ

Met-Al Mimarlık

Met-Al Mimarlık

hasanoglanmimarlık

fabrika projesi

yozgat proje

statik proje

fabrika proje tasarımı

camii projesi

çelebi

ankara endüstriyel fabrika

mamak mimarlık

kırıkkale mimari proje

3d görselleştirme

gebze fabrika mimari projesi

gebze fabrika projesi

ankara fabrika projesi

proje mimarlık gebze